Kiberpodkāsts #12: Tianfu Cup, mod_secure apiešana, ASV pret REvil
Šīsnedēļas kiberdrošības ziņas:
- Ķīnā pagājušās sacensības “Tianfu Cup”
- AWS WAF un mod_secure apiešana
- Uzbrukums “Sinclair” korporācijai
- ASV valdības cīņa ar REvil
Jaunumi
Tianfu cup
Ķīnā notika ikgadējās hakošanas sacencības “Tianfu Cup”, kuru gaitā uzlauztas daudzas populārās sistēmas, t.sk.:
- Windows 10 (piecas reizes)
- Adobe PDF Reader (4 reizes)
- Ubuntu (4 reizes)
- IOS (3 reizes)
- Chrome, Safari (2 reizes)
- Vmware, Qemu, Docker
- Microsoft Exchange
Ilgāki atbalsta periodi viedierīcēm
Pixel 6 tiek garantēts 5 gadu atbalsts (drošības atjauninājumi). iPhone tipiski tiek atbalstīti tik pat ilgi, bet Apple nedod garantijas, arī iepriekšējie Android netika tik ilgi atbalstīti un oficiāls garantijas laiks agrāk netika definēts.
Jauna Microsoft drošības programma
Microsoft iniciē jaunu drošības programmu, kas paredzēta nevalstiskām organizācijām un labdarības organizācijām.
Sociālie tīkli
Sociālie tīkli
Internetā publicēts daudz informācijas par Facebook un Google privātuma pārkāpumiem, kā arī lielo sociālo un reklāmas tīklu monopolistisko darbību — tie esot sadarbojušies, lai apkrāptu konkurentus un klientus.
Donald Trump veido jaunu sociālo tīklu
Trump atver jaunu sociālo tīklu, kas gan baigi izskatās pēc eksistējoša decentralizēta open source risinājuma Mastodon.
Incidenti
Chromium eksploits
“Magnitude” exploit kitā iekļauts Chromium pārlūkiem paredzēts eksploits (komplektā ar Windows 10 privilege escalation).
Twitch 2014. gada incidents
Labs raksts par 2014. gada incidentu Twitch. Hakeri atradās Twitch tīklā vismaz 8 mēnešus, tika pamanīti nejauši, rezultātā nācās pilnībā pārbūvēt iekšējo tīklu. Pirms tam par drošību neviens nebija nopietni domājis:
““Security efforts kept getting cancelled or deprioritized with the argument that ‘everyone loves Twitch; no one wants to hack us,'””
BTC cenas izmaiņas Binance platformā
Binance kriptovalūtu trading platformā BTC cena bija nokritusies par 87% dēļ kādas automizētas sistēmas kļūdas (Binance klienta programmatūrā, nevis pašā Binance platformā).
Facebook iesūdz tiesā hakeri
Facebook atmaskojis programmētāju, kas 2020. gada decembrī pārdeva “scraping” rezultātā iegūto informāciju poar 178 miljoniem FB lietotāju.
Youtuberi cieš tēmētos uzbrukumos
Youtuberiem nozagti konti (apejot MFA aizsardzību) — uzbrucēji piedāvāja veikt review dažādai programmatūrai, bet faktiski inficēja datorus un nozaga lietotāju sessijas. Kampaņa turpinājās divus gadus, pirms to atklāja Google.
Microsoft parakstīts rootkit
Atklāts ar Microsoft izsniegtu sertifikātu parakstīts rootkit, kas izmantots pret Ķīnas geimeriem mērķētiem uzbrukumiem.
Ievainojamības
GPSd bug
Populārā GPSd bibliotēkā atklāta nepilnība, kuras dēļ 24. oktobrī tiks attiestatīts laiks uz 2002. gada martu. Šī problēma skar tās sistēmas, kuras izmanto GPSd laika iestatīšanai (piem. NTP serveri), taču laika attīšana atpakaļ var izraisīt neparedzamas sekas dažādās sistēmās.
Intel SGX ievainojamība
Atklāta jauna ievainojamība Intel SGX tehnoloģijā, kas ļauj izgūt konfidenciālus datus (piem. kriptogrāfiskas atslēgas) no secure enclave.
AWS WAF un mod_security apiešana
AWS “Web Application Firewall” un Apache modulī “mod_secure” atklāta ievainojamība, kas ļauj apiet aizsardzību pret SQL Injection uzbrukumiem, iekļaujot pieprasījumā skaitļus zinātniskā notācijā.
Ransomware
Uzbrukums Sinclair tīklam
ASV televīzijas korporācija Sinclair (kurai pieder 294 TV stacijas) informē par uzbrukumu, kas skaris iekšējo tīklu, epasta serverus un telefoniju. Rezultātā tika mainīta daudzu TV staciju programma un nedarbojās TV reklāmu izplatīšana.
Ūdens attīrīšanas stacijas
ASV uzlauztas trīs ūdens attīrīšanas stacijas, vismaz vienā gadījumā uzbrucēji tikuši līdz SCADA sistēmām. (uzbrukumi notikuši marta – augusta periodā, šobrīd par tiem ziņo FBI, NSA, CISA).
Uzlauzti REvil serveri
“REvil” serveri atkal uzlauzti, grupas darbība apstādināta (dzēsts hidden service, tā vietā uzcelta phishing lapa) — FBI atguva pārvaldību par serveriem pateicoties tam, ka septembrī to saturs bija atjaunots no rezerves kopijām (kas bija inficētas).
Conti ransomware grupa publicējusi rakstu, kurā izrāda solidaritāti ar REvil un apvaino ASV valdību pretlikumīgās darbības.